Деревяний будинок розумне рішення

Деревна порода є одним їх головних будматеріалів в багатьох країнах. Наприклад, в США, Фінляндії та Канаді сильно багато деревних особистих будинків — 95%, 90% і 83% відповідно. Характеристики Росії поки дещо скромніші: за різними оцінками, від 30 до 40%. Але, беручи до уваги схожість погодних критерій і порівнянно невисоку ціна деревних споруд, це тільки справа часу. Як зазначає директор ТОВ «Російський дім» Олексій Терехов, «цей сектор житлового будови у нас ще тільки формується, тому потенціал високий».

За деякими даними, за останні 20 років обсяги російського деревного будівництва зросли в середньому в 6 разів приемущественно завдяки персональній забудові. Як зазначає генеральний директор компанії «Farm House» Тарас Нечипоренко: «Якщо чотири роки тому назад в Підмосковї було всього три селища з деревних особняків, то в реальний момент їх налічується близько пятдесяти. Очікується, що до 2010 року буде введено в дію 10 млн. м2 житла з дерева ».

Всі передумови до цього є. Дерево — дуже всераспространенний матеріал, тому ціна його невелика. Деревне будинок можна будувати в будь-якій місцевості, фактично на будь-якому грунті. Для його зведення підійде стрічковий або пальовий фундамент, звичайно, неглибокої закладки. Тому при інших рівних умовах такої будинок обійдеться в 1,5-2 рази дешевше цегельного, а за своїми теплофізичних властивостях і довговічності буде порівнянний з останнім.

Хата XXI століття

Був час, коли на Русі все будувалося з дерева — від селянської хати до княжих палат. Конкретно хати були звичайним російським житлом. Але в силу багатьох природних обставин, повязаних з недоліками дерева як будівельного матеріалу, з часом перевагу стали віддавати будівлям з цегли, а пізніше — композитних блоків.

Зараз природні недоліки деревини починають усувати вже на підготовчих стадіях виробництва. Зрозуміло, що в середньому вологість дерева становить близько 70%. Тому спочатку деревну породу неодмінно просушують, а потім її просочують різними хім складами. Особливі антисептики («Сенеж Біо», «Крам-С», «Біокрон» та інші) забезпечують надійний захист від тління і від комах. Впровадження антипіренів і біопіреном («Нортекс», «Пірілакс» тощо) значно знижує можливість загоряння дерева. Тому термін служби сучасного деревяного будинку досить великий. На думку начальника відділу вторинних продажів приміської нерухомості компанії «Soho Realty» Максима Сухарькова, він становить приблизно 100-150 років.

Сучасне деревна житлове будова можна поділити на три головних напрямки: зрубне (будинки з громіздкого дерева), каркасне та панельне. При всьому цьому багато лад компанії пропонують величезну кількість різних типових проектів, що відрізняються між собою архітектурно-дизайнерськими рішеннями. Але можна спроектувати і повністю приватне будівля, негайно невимовної конструкції і планування. Все знаходиться в залежності від побажань замовника і бюджету.

Зруби зводяться з оциліндрованих колод або бруса (цільного і клеєного). Такі будинки гарні, міцні, стрімко збираються, але вимагають довгострокової усадки (по мірі висихання дерева). Якщо матеріалом для зрубу служить сира деревна порода, то після складання він має вистоятися 3-4 роки. І лише пізніше можна перебігати до інших робіт: утеплення, обшивці, монтажу покрівлі, настилу підлоги, встановлення вікон і дверей. Якщо деревна порода була за раніше просушена (куплений готовий зруб), то на усадку досить 1 року. Будинки з клеєного бруса, звичайно, не вимагають витримки, але в Росії ця розробка поки не отримала широкого розповсюдження. На сьогодні на частку зрубів припадає близько 80% російського ринку деревяних будинків. Решта 20% поділили між собою каркасні і панельні споруди.

Каркасні будинки будують, як можна додуматися по їх назві, на базі каркаса з міцної клеєної деревини. Його обшивають цементно-стружковими або орієнтовано-стружковими плитами і утеплюють за допомогою мінеральної вати, скловолокна або іншого ізоляційного матеріалу. Збірка таких будинків займає трохи часу, вони не повинні вистоювати, відносно дешеві, але по міцності поступаються зрубу. Панельні (у тому числі щитові) споруди є одним з різновидів каркасних. Відмінність полягає в тому, що будинок збирається з типових сендвіч-панелей. Такі будівлі мають найвищий рівень заводської готовності. Як вважає генеральний директор ТОВ «Скандідом» Дмитро Мозговий: «Термін будівництва схожих споруд може становити всього 4-6 місяців».

Тепло і комфорт

У деревяних будинків є свої особливості, тому при їх будівництві необхідно звернути увагу на деякі аспекти конструкції. Спочатку це відноситься до споруд з громіздкого дерева (зруби). Деякі скептики кажуть, що в деревному будинку дме з кутів і зєднань. Практика сучасного будівництва обгрунтовує, що продуватися може тільки некоректно побудований будинок.

Спочатку краще, щоб використовувалася так звана зимова деревна порода, іншими словами заготовлена ​​взимку. Так, в давнешніе часи ліс під будівництво рубали не тільки в певну пору року, та і в певний час доби, а конкретно — в ранні ранкові години, коли дерево ще дрімає і все біо процеси не так активні. Хоча це вже з області переказів.

У поточний час застосовується величезна кількість як звичайних, так і поліпшених методів вирубки чашечки — місця кутового зєднання колод. Тому кваліфікація рубачі має визначальне значення. Готовий зруб повинна акомпанувати детальна техно документація, яка свідчить про те, що вдома виконуються за відпрацьованою технологією, а не рубаються «на швидку руку» при наявності замовлення.

Підвищена увага слід приділити вибору вікон для деревяного будинку. Дачники добре знають, яке велике їх значення, особливо в холодну пору року. Ну а якщо будинок призначений для постійного проживання, то вікна повинні бути такими ж теплими і так само відмінно захищати від непогодіци, як і в міській квартирі. До того ж перепади температур і вогкість не найкращим чином позначаються на довговічності деревних стінок.

Тому в наші дні в приміському будівництві скрізь вживаються герметичні вікна на базі склопакетів. Переваги такого рішення явні: будинок буде теплим, тихим і комфортним, позбавленим нескінченних протягів і вогкості, готовим прийняти власників та гостей у будь-який час року.

Навряд чи можна вважати доречним установку в деревному будинку дюралевих вікон. Це пояснюється як значимої відмінністю в теплофізичних властивостях дерева і металу, так і естетичними міркуваннями. Тому варіантів залишається всього два: деревні та пластмасові вікна. Відмінна тепло-та шумоізоляція — визначальні характеристики будь-якої світлопрозорої конструкції. Дерево вважається одним з найкращих теплозахисних матеріалів. Його теплопровідність дорівнює приблизно 0,15-0,18 Вт / (м * K). Властивості ПВХ за даним показником трохи вище — приблизно 0,21 Вт / (м * К).

До того ж ПВХ-профіль, з якого роблять вікна, всередині порожній, багатокамерний, іншими словами можна вважати, що його «масив» складається з повітря, що має теплопровідність від 0,022 до 0,026 Вт / (м * К), залежно від температури. Таким макаром, з власної можливості затримувати тепло ПВХ-профіль перевершує деревне. Як відзначають фахівці Групи компаній ПРОПЛЕКС, найбільшого російського виробника ПВХ-профілю за австрійськими технологіями, для дому в середній смузі Росії повністю досить трикамерною рами. Для регіонів з більш жорстоким кліматом краще використовувати рішення на базі пятикамерного профілю.

Розробка установки вікон в зрубах з громіздкою деревної породи має ряд особливостей. Деревне будинок «дихає», його стінки можуть поміняти форму і лінійні розміри залежно від часу і сезону. Ці конфігурації непримітні для людини, але можуть створювати значущі навантаження на жорстку конструкцію з армованого ПВХ-профілю. Тому перед монтажем пластикових вікон в просвітах робиться так звана «окосячка» — додаткова коробка з бруса 100 × 150 з пазами із зовнішнього боку, в яку і встановлюється віконна конструкція.

Крім того, слід попередити можливість утворення «містків холоду». Так іменують конструктивні ділянки будинку, на яких через порушення безперервності теплоізоляційної оболонки відбувається завищена тепловтрата. Тому найкраще застосувати варіант монтажу з фальшчетвертямі з деревних брусків розміром приблизно 50 × 50 мм, оброблених антисептиками. Вікно повинне, за здатністю, помірно входити в паз чверті на 25-30 мм.

Під нижні кути коробки і під імпости підкладаються несучі колодки-прокладки з бруса, на які рама повинна спиратися. Колодки ставляться і з боків, наступним чином: кожній поворотній стулці повинні відповідати дві колодки, одна — у нижній петлі, 2-а — на зворотному боці рами від верхньої петлі.

На відміну від зрубів, стінки яких являють собою єдиний масив, каркасні і панельні будинки мають модульну конструкцію. Тому розробка установки віконних блоків тут нічим не відрізняється від тієї, яка застосовується для блочних і панельних міських будівель.

Час від часу зявляється повністю логічне запитання про екологічність сучасних вікон. Специ кажуть: пластик екологічний. У 1997 році Австралійським незалежних інститутом наукових і промислових дослідницьких робіт GSIRO був випущений офіційний доповідь, головний висновок якого полягає в тому, що ПВХ — це екологічно чистий будівельний матеріал.

Для виробництва деревних вікон застосовується багатошаровий клеєний брус, просочений різними хім складами, що забезпечують гідростійками, захист від тління і комах і пожежну безпеку. Якщо при виготовленні деревної конструкції були застосовані погані просочення, лаки, антисептики, то вона не просто неекологічно, та й небезпечна для здоровя. Тому принципово проконтролювати відповідність застосовуваних матеріалів санітарно-гігієнічним нормам: продукція обовязково повинна мати гігієнічний сертифікат. Будівельна експертиза.

Деревна зодчество

Важко що-небудь протиставити природного красі деревної породи, ну і незграбно порушувати дизайнерську концепцію будинку. Тому повністю розумно дотримати поєднання всіх частин будівлі з природним колоритом деревних стінок. Спочатку це стосується дверей і вікон. Якщо для виробництва дверей дерево є звичайним матеріалом, то ситуація з вікнами зараз йде трохи по іншому.

Деревні вікна вимагають постійного догляду, також поновлення захисних покриттів кожні 3-5 років. Несвоєчасна профілактика може привести до виникнення грибка і тління. Крім того, зробити імітацію деревної поверхні дозволяють і штучні матеріали.

Сучасний віконний ПВХ-профіль в процесі власного виробництва ламінується спеціальною плівкою, приварюється до бази на мономолекулярному рівні. Плівка ця може бути не тільки лише білосніжною або кольоровий, але також імітує фактурою і малюнком різні породи дерева. Так, специ ПРОПЛЕКС відзначають, що особливою популярністю користуються кольору «махагони», «золотий дуб», «гірська сосна» і «смугастий дуглас». Зовні така поверхня фактично схожа натуральної, але, на відміну від неї, не просить особливого догляду і зберігає первозданний вигляд ще довше.

Мансарди і тераси завжди були обовязковими атрибутами приміської садиби. А в останні роки в моду входять зимові сади. Виникають нові будівельні рішення: великоформатні віконні просвіти з панорамним склінням, що створюють ефект обсягу, портали — паралельно-розсувні засклені конструкції. Для всіх цих частин потрібно незвичайне скління. І тут ПВХ — поза конкуренцією. Пластмасовою рамі можна надати фактично всяку форму. Високотехнологічне створення дозволяє створювати самі невимовні варіанти при мінімумі витрат.

Вартість питання

Ціна деревного будинку без обробки може коливатися від 2,5 до 15 тисяч рублів за м2. Якщо не розглядати абсолютно економні варіанти, що відрізняються низькою якістю і терміном служби менше 30-40 років, то найкраще рішення може бути знайдене в спектрі 5-10 тисяч рублів за м2. Природно, ціна конструкційних частин повинна бути порівнянна з ціною «коробки». Наочно проілюструвати це можна на прикладі віконних конструкцій.

Ціна деревних вікон знаходиться в залежності від породи деревини. Чим вона цінніше (дуб, ясен, модрина і т. п.) — тим вище вартість. Зараз вікно з дерева обійдеться приблизно в 12000-20000 руб. за м2, у той час як вікно з ПВХ буде коштує на даний момент в середньому 4500 руб./м2. Таким макаром, можна констатувати, що вікна з ПВХ-профілю — в цілому більш виправданий вибір, тому що їхня ціна ще краще вписується в кошторис на будівництво деревяного будинку.

Існує й інші здібності поліпшити витрати на будинок. Наприклад, зруби площею 200-250 м2 в перерахунку на ціна квадратного метра трохи дешевше, ніж такі ж будинки площею 150-200 м2. Це пояснюється тим, що обсяг застосовуваної деревної породи при такій зміні площі зростає незначно. Суттєвих витрат просить і непроста конструкція даху за рахунок того, що доводиться використовувати складові елементи, а в особливих випадках — залізні балки, особливі деталі сполучення і т. д.

Варто прорахувати і витрати на транспортування: може бути замовлення будинку на підприємстві з більш високою початковою ціною матеріалів, але розташованому географічно більш прибутково, в кінцевому підсумку обійдеться дешевше. Говорячи про оптимізацію витрат, не можна не згадати про фундаментах. Як було сказано спочатку статті, колод, брусові, каркасно-панельні будинки не потребують потужних фундаментах.

Слід врахувати, що різні компанії пропонують різну комплектацію постачань готового будинку. Вартість комплекту майже в усьому залежить від властивості перерахованих матеріалів, ось тому більша частина виробників деревяних будинків розрізняють базисний і повний комплекти або різні класи базисної поставки (наприклад, «економ», «стандарт», «бізнес»,« еліт »). У кожному разі, до будівництва необхідно приступати, тільки маючи на руках детальний кошторис.

Деревні будинки володіють усіма необхідними властивостями, щоб в недалекому майбутньому претендувати на загальне впровадження і значну частку ринку особистого житлового будови. Економічність, простота монтажу, найвищі темпи будівництва, комфорт, естетичність — ось далеко не повний список плюсів подібного житла. Сучасні будівельні матеріали і технології дозволяють ще більше підвищити привабливість деревних будівель, роблячи їх повністю сучасними, екологічними і доступними для сімї з середнім бюджетом.

Tags: ,

Comments are closed.